top news mapa info kali kalh pano mstr galp mult advs inwe newsletter kontakto document

Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
W dniach 5-8 września odbyły się XIV Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów w Gorlicach. Gminę Nekla reprezentowali: Jan Przybylski – radny Rady Miejskiej Gminy Nekla oraz Adam Andrzejewski – pracownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nekli.
Zawody przeprowadzone zostały w 6 konkurencjach: dart, tenis stołowy, siatkówka plażowa, strzelanie z kbks, badminton i pływanie. Nasi reprezentanci wystartowali w wszystkich konkurencjach i osiągnęli znakomity wynik 65 punktów co dało VII miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Obaj zdobyli Złoto w siatkówce plażowej drużyn mieszanych (wspólnie z Danutą Chylicką z gminy Czernikowo), Jan Przybylski – Srebro w pływaniu stylem dowolnym na 50 metrów i Brąz w grze pojedynczej w badmintona, natomiast Adam Andrzejewski – Srebro w grze pojedynczej w badmintona oraz Srebro w grze mieszanej w badmintona (wspólnie z ww. Danutą Chylicką).
Jan i Adam z mistrzostw przywieźli po 3 medale, więcej - 4 zdobył tylko zawodnik reprezentujący Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Wśród ponad 50 zawodników, radny Przybylski zajął 6 miejsce w kwalifikacji generalnej. Znakomite rezultaty nie wystarczyły jednak do zdobycia pucharu w klasyfikacji drużynowej. Nasza reprezentacja liczyła jedynie 2 zawodników, natomiast zdecydowana większość ekip zgłosiła do rozgrywek nawet ponad 20 graczy. Urząd Miasta i Gminy w Nekli zakończył tę rywalizację na wysokim 7 miejscu z sumą 65 punktów.
Dziękujemy p. Burmistrzowi Karolowi Balickiemu, p. Przewodniczącemu Rady Miejskiej Gminy Nekla Romanowi Kuszakowi oraz p. Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Weronice Łyskawie za zgodę na udział w mistrzostwach. Liczymy, że w kolejnych latach zainteresowanie turniejem wśród lokalnych radnych i samorządowców będzie większe, co spowoduje włączenie się do walki o jeszcze wyższą lokatę w klasyfikacji drużynowej.