Nekla - osp.nekla.eu

epuap.png 937cac0b1daa03fadb2d5f6b076594c4
bip.png ac69507d78358acc9e9bd9ce2db3b523
Niedziela,  17 lutego 2019
Donata, Gizeli, Łukasza
pl en de
top news mapa info kali kalh pano mstr galp mult advs inwe newsletter kontakto document
 
ŚWIĘTO PLONÓW 2018
2018-09-11 Grzegorz Bambrowicz
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

Tegoroczne  Dożynki Gminno – Parafialne odbyły się w niedzielę, 9 września w Zasutowie. Był to dzień dziękczynienia rolników za ukończenie żniw i zebrane plony. Obchody rozpoczęły się od poświęcenia maszyn rolniczych, następnie ulicami Zasutowa  przeszedł korowód dożynkowy, prowadzony przez Orkiestrę Dętą Nekielskiego Ośrodka Kultury i mażoretki,, poczty sztandarowe oraz starostów dożynek: Annę Jaszczak z Małej Górki i Adama Majchrzaka – Prezesa Spółdzielni w Chwałszycach.  Za nimi podążał zespół regionalny, niosący wieniec gminny, delegacja wieńcowa sołectw gminy Nekla, przedstawiciele władz gminnych i parafialnych, duchowieństwo, zaproszeni goście, rolnicy oraz mieszkańcy, korowód zamykały maszyny rolnicze.  

Przy Zespole Szkół w Zasutowie odbyła się dziękczynna msza św. polowa, której przewodniczył ks. Konstanty Mrozek proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Opatówku, homilię wygłosił ks. Rafał Hordik z parafii Targowa Górka. Podczas mszy poświęcono chleby i wieńce dożynkowe. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od tradycyjnego obrzędu dożynkowego w wykonaniu Zespołu Regionalnego im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego. Burmistrz Miasta i Gminy Nekla Karol Balicki, razem ze starostami dożynek i przedstawicielami władz podzielił chleb wśród mieszkańców i zaproszonych gości. Trudny czas dla rolników spowodowany długotrwałą suszą  był głównym tematem poruszanym podczas przemówień Karola Balickiego – Burmistrza Miasta i Gminy Nekla, posła na Sejm RP – Bartosza Józwiaka oraz Starosty Wrzesińskiego – Dionizego Jaśniewicza.

Podczas festynu licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać  występy artystyczne dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Zasutowie. Nie zabrakło tańca, śpiewu, recytacji, a nawet gwary. Uczestnicy świetnie bawili się podczas występu kapeli Podwórkowej „Szczuny z Sulęcinka”. Chętnie korzystano ze stoisk gastronomicznych przygotowanych przez Radę Parafialną Opatówka oraz sołectwa Chociczka, Mała Górka, Opatówko, Podstolice i Zasutowo, gdzie można było skosztować pysznej grochówki, bigosu, chleba ze smalcem, gziku czy domowych wypieków. Jak co roku sporym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, zorganizowana przez Radę Parafialną,  gdzie wśród wielu nagród głównych znalazły się m. in.: cielak z paszportem, rower, grill elektryczny, odkurzacz, różnego rodzaju vouchery i wiele innych nagród. Impreza zakończyła się zabawą taneczną z zespołem Bonus.

 

Referat Promocji, Kultury i Sportu

DOŻYNKOWE PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli

w organizacji tegorocznych Dożynek Gminno – Parafialnych 2018,

 a w szczególności: księżom z parafii  Opatówko, Targowa Górka

 i Nekla, sołectwom Mała Górka, Opatówko, Podstolice, Zasutowo oraz miejscowości Chociczka, Radzie Parafialnej z Opatówka, dyrekcji, pracownikom oraz małym artystom z Zespołu Szkół w Zasutowie. Dziękujemy Starostom dożynek,  delegacjom wieńcowym, pocztom sztandarowym, mażoretkom oraz Orkiestrze Dętej Nekielskiego Ośrodka Kultury, druhom z OSP Targowa Górka i Nekla oraz policji.
Składamy serdeczne podziękowania darczyńcom, rolnikom za prezentację maszyn rolniczych oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie dekoracji dożynkowych, a także wszystkim, którzy

 w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania uroczystości dożynkowych.

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
pomoc prawna napis11.jpg 1e75ae915ec05ecb5b9fb23243eb06c1
gospodarka kopia.jpg d53772a04fc86b6b2b6c962ae431a324
rolnictwo_baner.jpg 619ee372e96cddd4518ae8d78fd43c7d
banerroz.gif d902b54590176909faf5911573c975ec