Nekla - osp.nekla.eu

epuap.png d8b46f27237ca8ce8d85411de392ef98
bip.png 43dd12d5019e8e88e75d90e0b0a410cb
Wtorek,  16 lipca 2019
Eustachego, Mariki, Mirelli
pl en de
top news mapa info kali kalh pano mstr galp mult advs inwe newsletter kontakto document
 
ŚWIĘTO PLONÓW 2018
2018-09-11 Grzegorz Bambrowicz
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

Tegoroczne  Dożynki Gminno – Parafialne odbyły się w niedzielę, 9 września w Zasutowie. Był to dzień dziękczynienia rolników za ukończenie żniw i zebrane plony. Obchody rozpoczęły się od poświęcenia maszyn rolniczych, następnie ulicami Zasutowa  przeszedł korowód dożynkowy, prowadzony przez Orkiestrę Dętą Nekielskiego Ośrodka Kultury i mażoretki,, poczty sztandarowe oraz starostów dożynek: Annę Jaszczak z Małej Górki i Adama Majchrzaka – Prezesa Spółdzielni w Chwałszycach.  Za nimi podążał zespół regionalny, niosący wieniec gminny, delegacja wieńcowa sołectw gminy Nekla, przedstawiciele władz gminnych i parafialnych, duchowieństwo, zaproszeni goście, rolnicy oraz mieszkańcy, korowód zamykały maszyny rolnicze.  

Przy Zespole Szkół w Zasutowie odbyła się dziękczynna msza św. polowa, której przewodniczył ks. Konstanty Mrozek proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Opatówku, homilię wygłosił ks. Rafał Hordik z parafii Targowa Górka. Podczas mszy poświęcono chleby i wieńce dożynkowe. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od tradycyjnego obrzędu dożynkowego w wykonaniu Zespołu Regionalnego im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego. Burmistrz Miasta i Gminy Nekla Karol Balicki, razem ze starostami dożynek i przedstawicielami władz podzielił chleb wśród mieszkańców i zaproszonych gości. Trudny czas dla rolników spowodowany długotrwałą suszą  był głównym tematem poruszanym podczas przemówień Karola Balickiego – Burmistrza Miasta i Gminy Nekla, posła na Sejm RP – Bartosza Józwiaka oraz Starosty Wrzesińskiego – Dionizego Jaśniewicza.

Podczas festynu licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać  występy artystyczne dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Zasutowie. Nie zabrakło tańca, śpiewu, recytacji, a nawet gwary. Uczestnicy świetnie bawili się podczas występu kapeli Podwórkowej „Szczuny z Sulęcinka”. Chętnie korzystano ze stoisk gastronomicznych przygotowanych przez Radę Parafialną Opatówka oraz sołectwa Chociczka, Mała Górka, Opatówko, Podstolice i Zasutowo, gdzie można było skosztować pysznej grochówki, bigosu, chleba ze smalcem, gziku czy domowych wypieków. Jak co roku sporym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, zorganizowana przez Radę Parafialną,  gdzie wśród wielu nagród głównych znalazły się m. in.: cielak z paszportem, rower, grill elektryczny, odkurzacz, różnego rodzaju vouchery i wiele innych nagród. Impreza zakończyła się zabawą taneczną z zespołem Bonus.

 

Referat Promocji, Kultury i Sportu

DOŻYNKOWE PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli

w organizacji tegorocznych Dożynek Gminno – Parafialnych 2018,

 a w szczególności: księżom z parafii  Opatówko, Targowa Górka

 i Nekla, sołectwom Mała Górka, Opatówko, Podstolice, Zasutowo oraz miejscowości Chociczka, Radzie Parafialnej z Opatówka, dyrekcji, pracownikom oraz małym artystom z Zespołu Szkół w Zasutowie. Dziękujemy Starostom dożynek,  delegacjom wieńcowym, pocztom sztandarowym, mażoretkom oraz Orkiestrze Dętej Nekielskiego Ośrodka Kultury, druhom z OSP Targowa Górka i Nekla oraz policji.
Składamy serdeczne podziękowania darczyńcom, rolnikom za prezentację maszyn rolniczych oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie dekoracji dożynkowych, a także wszystkim, którzy

 w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania uroczystości dożynkowych.

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
pomoc prawna napis11.jpg 475bb0f5b0ac391ea6e83a3bf0cd0d2b
gospodarka kopia.jpg 273e3880dd997f4b8231f37dd8b788ef
rolnictwo_baner.jpg fea9bb1f1243ee9953173047d0ba91d2
banerroz.gif 6484dbcaae60d1f98231c637cc1cdf61