Nekla - turystyka.nekla.eu

epuap.png 8afc4e5dc433f98e4a49d4caaac9b64c
bip.png 89c55b3230c3dd9a43ea22b7fd425e1d
Środa,  19 lutego 2020
Bettiny, Konrada, Mirosława
pl en de
top news mapa info kali kalh pano mstr galp mult advs inwe newsletter kontakto document
 
Finał I Otwartego Turnieju O Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Nekla
2019-07-09 Artur Kaczmarski
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

W sobotę 29 czerwca rozegrany został ostatni etap rozgrywek o puchar Przewodniczącego RMGN Romana Kuszaka. Faza pucharowa została podzielona na Finał A i B, w finale B o miejsca 7/8 miały zmierzyć się drużyny DROGOWCY – STAROPOLANKA. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, ponieważ drużyna Staropolanki oddała walkowera.  W drugim meczu finału B o miejsca 5/6, naprzeciwko siebie stanęły drużyny GAMATECHNIK – LUDZIE REZONANSU. Początkowo zapowiadało się na bardzo emocjonujący pojedynek, ponieważ w obu drużynach grali aktualni lub byli zawodnicy Płomienia Nekla. Spotkanie dało w sumie 19 bramek!! Z czego 13 strzelił walczący o tytuł „Króla Strzelców”, napastnik GT Maciej Szalaty. Mecz zakończył się wynikiem 17:2 dla drużyny najlepszego snajpera turnieju. W meczu o III miejsce miały się stawić drużyny TARGOWA GÓRKA – FC po Nalewce, jednak kilka godzin przed finałem kapitan drugiego zespołu odwołał spotkanie i tak jak w 1 meczu finału B oddał drużynie z Targowej Górki walkowera 3:0. Podczas całego turnieju zawodnicy mogli się posilać kiełbasą z grilla, ciastami, rogalikami i innymi słodyczami przygotowanymi przez Radę Sołecką i Grupę Odnowy Wsi z Targowej Górki  oraz wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie Łukasza Kubiaczyka. Po kilku godzinach spędzonych na „ORLIKU” przy ZS w Nekli, nadszedł czas na WIELKI FINAŁ, w którym zmierzyły się drużyny BAD BOYS – FC KRYSZTAŁKI. W szczytowym momencie obie drużyny wspierało ok. 100 kibiców. Mecz rozpoczął się spokojnie, ponieważ pierwsza bramka dla ekipy FCK padła 5 minut przed końcem I połowy, a strzelił ją kapitan Mateusz Ciesielski. Po bramce Kryształki czuli się pewniej na boisku, atakowali w dobrych momentach i cały czas trzymali defensywę. 1 połowa zakończyła się wynikiem 2:0,  a drugą bramkę dla FCK strzelił Brajan Wojciechowicz, walczący o tytuł „Króla Strzelców”. Początek 2 połowy to walka i atak drużyny Bad Boys, jednak za każdym razem odpierany przez defensywę przeciwnika. Zrównoważona formacja Kryształków dała kolejne bramki i w końcowym rozrachunku wygrali 5:1 z ekipą BB. Po zakończonym spotkaniu nadszedł czas na podsumowanie turnieju oraz wręczanie nagród.
I.    FC KRYSZTAŁKII
II.    BAD BOYS
III.    TARGOWA GÓRKA
IV.    FC po Nalewce
V.    GAMATECHNIK
VI.    LUDZIE REZONANSU
VII.    DROGOWCY
VIII.    STAROPOLANKA
IX – XII.
GIERŁATOWO,
NIE MAMY BRAMKARZA,
GRUBY NALEŚNIK,
UKS Szybki Lopes Nekla

W turnieju wzięło udział 12 zespołów, zarejestrowano 144 zawodników. W całym cyklu rozegranych zostało 30 spotkań. Aż 72 szczęśliwców trafiło do bramki łącznie 197 bramek!! Po zaciętej walce pomiędzy Brajanem Wojciechowiczem (FCK), Bartoszem Borońcem (TG), Krzysztofem Chojnackim (BB) i Maciejem Szalatym (GT) w pojedynku o Króla Strzelców, to właśnie ten ostatni mógł poszczycić się najlepszym wynikiem – 21 bramek i zdobyć tytuł najlepszego strzelca. „Gianluigi Buffonem” turnieju okazał się Tomasz Rudnicki z drużyny FC Kryształki a najlepszym zawodnikiem został ww. Bartosz Boroniec z Targowej Górki. Zawodnicy otrzymali statuetki oraz nagrody indywidualne. Najlepsze zespoły turnieju,  które stanęły na podium otrzymały pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny, którym się nie poszczęściło musiały zadowolić się statuetką oraz dyplomem za udział. Ponadto na finał turnieju dotarł Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Województwa Wielkopolskiego Pan Tadeusz Tomaszewski, który ufundował 2 puchary dla drużyny, która strzeliła najwięcej bramek w turnieju oraz najwięcej bramek w meczu. Obie nagrody trafiły do drużyny GAMATECHNIK, która w ostatnim meczu trafiła aż 17 razy do bramki, a łącznie w całym turnieju 42 razy.  Po ceremonii wręczenia nagród nadszedł czas na kiełbasę z grilla, ciasto i napoje!

Dziękuję bardzo wszystkim osobom pomagającym podczas finału: Klaudiuszowi Wojciechowskiemu, Mateuszowi Biernacikowi, Anieli Kujawie, Kacprowi Dankowskiemu, Marcelowi Radziejewskiemu, Miłoszowi Nawrockiemu oraz Faustynie Przybylskiej;
Panu Tomaszowi Lipowczykowi za udostępnienie grilla;
Radzie Sołeckiej oraz Grupie Odnowy Wsi  z Targowej Górki za pomoc i artykuły;
Pani Dyrektor Nekielskiego Ośrodka Kultury Aleksandrze Kujawie oraz wszystkim pracownikom, a w szczególności paniom Marcie Owczarzak-Borczuch oraz Martynie Kostrzewskiej za pomoc i zaangażowanie w organizację turnieju.
Dziękuję wszystkim sponsorom turnieju:
1. UMiG Nekla
2. Hotel Nekla
3. Pizzeria Studnia Smaków
4. Zaułek Barber Shop – Daniel Tomaszewski
5. “MAXIMPOL” – Edyta, Maksymilian Fischer
6. PHU “MARCO” – Katarzyna, Marek Witczak            

Jan Przybylski

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię